Milí zákazníci, rádi bychom vás informovali o dodacích lhůtách neskladového a atypického zboží a termínech posledních příjmů objednávek s dodáním do Vánoc. Více informací >>>

Jak správně pečovat o matraci

hpu frote bambus_2Pořídili jste si nové matrace a nejste si jisti, jak se o ně starat, aby se vám na nich dobře spalo co možná nejdéle? Při dodržování těchto zásad dosáhnete kýženého efektu poměrně snadno.

Důležitá je samozřejmě především čistota. Většina matrací má dnes pratelné a dělitelné potahy. Vejdou se tedy do běžné pračky. Skvělým pomocníkem jsou po této stránce nepropustné chrániče, díky nimž je matrace dokonale chráněna před znečištěním.

Například chrániče španělské značky Velfont se navíc vyrábějí z bambusových vláken. Díky tomu nejen dobře odvádějí vlhkost, ale přírodní cestou je zaručena také antibakteriálnost a antialergičnost. Výhodou je i to, že se mohou prát při teplotě až 95°C. Navíc jejich speciální HPU membrána nepropustí nejen nečistotu, ale ani jakékoliv tekutiny. Je však stoprocentně paropropustná, takže matrace pod chráničem dýchá.

I tak ale není od věci matrace čas od času vyluxovat. Třeba při praní potahu či každé výměně ložního prádla.

V ložnici by se samozřejmě mělo pravidelně a intenzivně větrat. Ideálně ráno, když vstaneme, a večer, než jdeme spát. Postel bychom neměli zastlat hned, jak z ní ráno vstaneme. Lůžko potřebuje čas, ideálně alespoň jednu hodinu, aby odvětralo vlhkost, která se do něj za noc dostala. 

Zejména pěnové matrace potřebují vzdušný podklad, který zaručí cirkulaci vzduchu. Tento požadavek splňují rošty. Ideálně lamelové, případně segmentové. S matrací totiž při našem pohybu „spolupracují“ a tím jí svým způsobem prodlužují život, protože není tolik namáhaná. A pod postelí, ať už v ní jsou jakékoliv matrace, by rozhodně nemělo být „skladiště“ nepotřebných věcí.

I když k tomu matrace mohou někdy svádět, neměly by sloužit jako trampolína. Dětem se to sice někdy těžko vysvětluje, ale konstrukce matrací skutečně počítají s tím, že se na nich leží a odpočívá.

Své matraci, pokud není nějak speciálně zónovaná, můžete prodloužit život i tím, že ji čas od času obrátíte tak, že změníte pozici hlavy a nohou. Horní část našeho těla je totiž těžší a matrace je tam víc namáhána.

A je samozřejmě potřeba, aby celá matrace ležela na rovném podkladu bez hrbolů či ostrých výstupků. O významu roštů už jsme se zmiňovali. Když dobrou matraci položíte na dobrý rošt, můžete pro sebe získat ještě až o třetinu vyšší komfort. A matrace vám bude sloužit déle.

FLEXY FLEX ONDAFORM 097